Datum 8.7.2005 0:00:00 | Rubrika: Tantra

Vychutnat si ten vrcholný bod, udržovat se v tom vrcholném bodě. Tam se člověk dotýká božství, hlubokého vesmíru. Být na to připravený, trénovat své smysly, aby člověk zachytil ten okamžik, prodloužil ten okamžik.

Martin: Když přistoupí muž k ženě nebo žena k muži a ucítí silnou potřebu toho druhého obejmout, silnou potřebu s ním na chvíli splynout, pohladit, utěšit – je toto taky tantra v běžném životě?

Shunyam: Všechno, co je pozornost k životu, všechno co je vyjádřením lásky, je tantrou. Každý tento projev. A možná dokonce i tantrou je stav těsně před objetím. K objetí musí dojít, z toho je tantra živa, ale i stav před objetím, než člověk natáhne ruce, těsně před polibkem, těsně před dotekem, to jsou ty nejvyšší stavy tantry, nejvyšší stavy prožitku. Na polaritě je zajímavé to, že polarity se přitahují a úplně nejzajímavější moment je těsně před tím, než se přitáhnou. S oblibou existuje něco čemu se říká „odvratný efekt“. Aby muž se ženou prožil to nejkrásnější na světě, tak se musí nejdříve od sebe vzdálit. Je potřeba se nejdříve vzdálit, aby bylo delší přibližování. Je potřeba se nejdříve zdánlivě rozejít, aby se člověk mohl scházet. Je potřeba se třeba i trošku rozhádat, je-li potřeba, aby se člověk mohl usmiřovat. A těsně před tím usmířením, těsně před tím přiblížením, těsně před tím než je jasno, že spolu chodíme, tam je ten nejzajímavější moment prožitku. Vychutnat si ten vrcholný bod, udržovat se v tom vrcholném bodě. Tam se člověk dotýká božství, hlubokého vesmíru. Být na to připravený, trénovat své smysly, aby člověk zachytil ten okamžik, prodloužil ten okamžik.

Tento článek pochází ze serveru Sugama.cz
http://www.sugama2.cz/s

URL tohoto článku je:
http://www.sugama2.cz/s/article.php?storyid=240